Sdílejte na své oblíbené síti...

Sardinie – Jedna z nejznámějších Italských pláží zvažuje zavedení poplatku za vstup. Důvodem je ochrana křehkého ekosystému a získání prostředků na jeho ochranu.

Sardinie - KmořiLevne.cz

Pláž Spiaggia della Pelosa ve městě Stintino (Sardinie),  přitahuje každoročně tisíce pláže chtivých turistů a ne vždy ohleduplných návštěvníků. Pláž je proslulá svým jemným pískem a tyrkysovou, křišťálově čistou vodou. 

Dle názorů turistů, pláž budí dojem exotického Tahiti uprostřed Itálie . Příliš vysoká návštěvnost, spolu se změnou klimatu, však ohrožuje budoucnost pláže.

Poté, co studie o dopadu na životní prostředí, na univerzitě v Sassari, varovaly před nebezpečím přeplnění, oznámil místní starosta Antonio Diana plán, omezit počet návštěvníků na 1500 denně a to placeným vstupným od léta 2020.

Bude to svým způsobem experiment. Podle starostky, která uvedla, že vstupní poplatek by pomohl zaplatit dohled a údržbu pláže.

Francesca Demontis z rady pro cestovní ruch je přesvědčena, že zavedení vstupného přinese „dobré výsledky“ a případné zbylé finance budou použity na údržbu dalších pláží. Cena vstupného je prozatím předmětem diskuze a jeho výše musí být potvrzena.

Last Minute Sardinie

V loňském roce úřady vydaly nová pravidla, v zájmu ochrany ekosystému. Například je po návštěvnících požadováno, aby používali pod ručníky slaměné rohože. 

Kouření je striktně zakázáno a lidé se musí před opuštěním pláže omýt, aby nevynášeli písek z pláže. Používání mýdel, šamponů a jakýchkoli detergentů je pochopitelně rovněž zakázáno. Ti, kteří neuposlechnou pravidel, mohou čelit pokutám až do výše 500 EUR. 

Ze Sardinie a jejích krásných pláží, každoročně zmizí několik tun písku, skořápek mušlí a kamenů, ať už jsou zachyceny ve vlhkých ručnících nebo úmyslně ukradeny jako suvenýr. 

Krádež chráněných přírodních zdrojů ostrova se trestá pokutou až 3 000 EUR a ve hře může být dokonce i vězení. Celní agenti systematicky hledají pašovaný písek v zavazadlech cestujících.

Spiaggia Della Pelosa - Sardinie

Stintino není jediným turisticky vyhledávaným místem v Itálii, které se snaží regulovat davy lidí. Benátky oznámily plány na zavedení vstupního poplatku, pro jednodenní výletníky.

Úřady v Cinque Terre tlačí železniční společnosti, aby jim pomohly omezit počet lidí, kteří se mohou dopravit do pobřežních vesnic najednou.

Závěrem jen zbývá napsat, rozhodně si nenechte návštěvu Sardinie a pláže Spiaggia Della Pelosa znechutit. Jedná se o opravdu krásný ostrov, úžasnou pláž s bělostným pískem a tyrkysovým mořem. Pokud patříte mezi slušné turisty a pevně věříme že ano, nastavená pravidla jistě nebudou žádný problém.


Přihlaste se k odběru novinek z našeho webu a už Vám neunikne žádná cestovatelská pecka, můžete se snadno přihlásit k odběru všech novinek nebo si vybrat konkrétní destinace, které Vás zajímají.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK

Navštívili jste pláž Spiaggia Della Pelosa? Byli jste na Sardinii? Budeme rádi i za Vaše názory. 🙂 Za www.KmoriLevne.cz Zdeněk

Zdroj článku: www.lonelyplanet.com

Sardinie – Spiaggia Della Pelosa, jedna z nejznámějších Italských pláží, zvažuje zpoplatnění vstupu.
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *